Спочатку хірургічний костюм, що складається з куртки і штанів, і медичний халат призначалися для хірургів, медсестер та іншого персоналу, який проводив стерилізацію перед операцією. Але згодом медичний спецодяг вийшов за межі операційної і поширився у всіх медичних установах.

Незважаючи на те, що це давно було потрібно, хірурги і медсестри не носили спеціалізований одяг аж до початку 20 століття. Хірургічні операції проводилися в операційних кімнатах, що нагадували ярусний театр або амфітеатр. У центрі операційної знаходився стіл, оточений кількома рядами сидінь, завдяки чому студенти та інші глядачі могли спостерігати за ходом операції. Хірурги не використовували рукавичок і були одягнені в свій звичайний одяг, поверх якого надягали фартух, що захищав одяг від плям крові. Інструменти та приладдя для операції були нестерилізованими.

На відміну від сьогоднішньої концепції хірургії, в якій підкреслюється чистота і стерильність, відмінною рисою успішного оперуючого хірурга початку 20 століття була наявність крові на його одязі.

Все змінив молодий чоловік на ім'я Джозеф Лістер. Лістер зрозумів, що карболова кислота може бути використана для стерилізації медичних інструментів, і лікарі стали поступово усвідомлювати необхідність носити маски, стерильний одяг і гумові рукавички. З приходом епідемії "Іспанського грипу" в 1918 році, і зростаючим інтересом до антисептичної теорії Лістера, деякі хірурги почали носити бавовняні марлеві маски в операційній. Правда, робилося це аж ніяк не для захисту пацієнта від інфекцій, а для захисту самого хірурга від захворювань, якими його міг заразити пацієнт. У той же час, персонал операційної починає носити гумові рукавички для захисту рук. Оперуючі хірурги неохоче приймають нові віяння.

У 40-ті роки прогрес в хірургічній антисептиці і наука про інфекції ран привели до того, що хірургічні інструменти, приладдя для операції і перев'язувальні матеріали регулярно стали стерилізувати, впливаючи на них або високим тиском пари або етиленоксидом. Спочатку медичний одяг, застосовуваний в операційних, був білим. Цим він символізував чистоту. Однак комбінація яскравого світла ламп з білим навколишнім середовищем в операційній викликала зорову напругу у хірургів і медичного персоналу, що негативно впливало на операційний процес. У 50-і і 60-і роки багато лікарень відмовилися від білого кольору в хірургічному спецодязі на користь відтінків зеленого і синього. Ці кольори знижують втому очей і роблять плями яскравої червоної крові менш помітними на спецодязі. Багато лікарень та клінік стали використовувати різні кольори при виборі уніформи для медичного персоналу для того, щоб позначити різні відділення.

У 70-ті роки хірургічний одяг набув сучасного вигляду: куртка без застібки з вирізом V-подібної форми і короткими рукавами, прямі штани. Медичні халати ж зустрічаються в різних варіаціях. Одяг для медичних працівників виготовляють з бавовни або змішаної тканини (бавовна з поліестером), завдяки чому лікарі і медперсонал носять стильний, зручний і практичний спецодяг.

В даний час медична уніформа представлена ​​дуже різноманітно, як у виборі фасонів, так і у виборі колірної гами.